خبری نیست که نیست !

بعضی وقتا یه جمله ای، یه آیه ای ،یه نصیحتی، روح آدم رو به لرزه در می آره و آدم به فکر می افته که  تو چنته چی داره ! اما می بینه خبری نیست! بازم می گرده! می گرده تا یه چیزی پیدا کنه ، می بینه که نه بابا خبری نیست که نیست ! نه دست یتیمی رو گرفته(خدا را خدا را درباره یتیمان مبادا گاه گرسنه و گاه سیر بمانند و حقوقشان ضایع گردد)، نه نماز با خلوصی خونده (حق عبادتت را آن طور که شایسته ات است انجام نداده ایم)، نه روزه ی درستی( که فقط فکر می کنه همین که از صبح تا غروب چیزی نخوره روزس) ،نه هر روز یه صفحه یا حتی یه آیه از قرآن خونده(هر چه از قرآن میسر است بخوانید) نه اونطور که باید و شاید حق والدین رو ادا کرده(به والدین نیکی کنید) ،  غیبت هم که تا دلت بخواد شنیده و گفته (غیبت یکدیگر را نکنید) اقوام دیگه رو هم مسخره کرده (قومی قوم دیگر را مسخره نکند )  ؛ و هزار تا مورده دیگه؛ ای بابا تویی که انسان باشی واقعا با این اوصاف روت میشه سرتو بالا بگیری بگی: من اشرف مخلوقاتم!!! بگی: جام تو بهشته ؟  درباره حدیث پیامبر رحمت(ص) فکر کردی که فرمودند : به حساب خویش برسید  قبل از آنکه شما را محاسبه کنند .  حدیث پر مغزیه اگه درموردش فکر کنیم شاید ترس برمون داره ببینیم  ما همچینم که فکر می کنیم اونقدرا هم بالا نیستیم، یه کم باید به خودمون بیایم ، کافیه یکم با خودمون روراست باشیم.

روزی که به جهنم خطاب شود: آیا پر شده ای؟ پاسخ میدهد: مگر بیشتر از این هم هست؟

پاپستی : قسمت های قرمز رنگ آیاتی از قرآن کریم است.

/ 7 نظر / 25 بازدید
ننه صدرا

همین که این مسائل دغدغه ما باشه یعنی یه خبرایی هست!

ننه صدرا

http://sdra.persianblog.ir سلام ادرس جدید.

زهرا

[دست]سلام با شما و ننه صدرا موافقم

سمیه (وارش مهر)

سلام ایشالا که هرشب قبل خواب حساب کتاب داریم... همین که به این معرفت رسیدی این یه دنیا ارزش داره و قدر بدون خیلی از جوونای ما همینطور داره زمان میره اصن هم ب این چیزا فکر نمیکنن... امیدوارم همه ما از خواب غفلت بیدارشیم... التماس دعا[گل]

ننه صدرا

ماشالله چه هندونه هایی آبجی ودادشی بهم می دن! [دست] برم مهرداد ومهران مونو بگم بیان از این کامنتای انرژی زا برای منم بزارن!حسودیم شد!

دخترچه

این خودش یه توفیقه که آدم یه تلنگر بهش وارد شه و بعد باعث بشه که دیگران هم تلنگری بخورند...